3/12/2013

heels and flowers


I love snowy Christmas, I believe that everybody does. But in March it would be nice to enjoy sun and warm mornings, not suffer from perishing wind blowing straight to your face. 
Fresh flowers on a window sill cheer me up and make a day more spring-ish. Actually, a new pair of heels has the same effect on me. Cheers me up and makes a day more spring-ish.Dievinu baltas Kalėdas, manau visiems tai patinka. Bet atėjus pavasariui būtų miela dažniau pasidžiaugti saule ir šiltais rytas, o ne kęsti stingdančio vėjo gūsius tiesiai į veidą.
Bandau nepasiduoti šalčio keliamai depresijai ir džiuginu save šviežiomis gėlėmis ant palangės. Tiesą pasakius, nauja aukštakulnių pora veikia beveik taip pat, kaip ir gėlės - praskaidrina dieną ir primena apie vis dėlto artėjantį pavasarį (turiu vilties, kad jis ateis). Taigi, nepamirštu pasilepinti ir tokiais džiaugsmais.


-I.VO-

1 comment:

  1. Fantastic blog and brilliant post! You're amazing!!! You're got such fantastic taste! Loving the way you write too. :-) Absolutely brilliant!

    Looking forward to more posts from you. I'm now following you on BlogLovin!

    Feel free to check out my blog here - www.the-white-list.co.uk
    And you can follow me on BlogLovin at - www.bloglovin.com/blog/4105110/the-white-list

    ReplyDelete